“Ипотека-банк”АТИБ “Меҳнат муҳофазаси бўйича энг яхши ташкилот” номинацияси бўйича ғолибликни қўлга киритди.
30.04.2021
Давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси тизимидаги ташкилотларда Меҳнат муҳофазаси ва хавфсизлиги бўйича жамоатчилик назоратини ташкил этиш юзасидан “Инқирозни кўра билиб, тайёргарлик кўриш ва унга қарши курашиш – барқарор хавфсизлик тизимларига сармоя киритиш” шиори остида ўтказилган республика кўрик-танловининг Тошкент шаҳар босқичида “Ипотека-банк”АТИБ  “Меҳнат муҳофазаси бўйича энг яхши ташкилот” номинацияси бўйича ғолибликни қўлга киритди.
Тадбир доирасида иш берувчилар ҳамда кенг жамоатчилик эътиборини меҳнатни муҳофаза қилиш масалаларини ҳал этишга қаратиш, ишлаб чиқариш маданиятини юксалтириш, иш берувчи томонидан ходимларга соғлом ва хавфсиз меҳнат шароитлари яратилиши, шунингдек меҳнат муҳофазаси тўғрисидаги қонун ҳужжатларига риоя этилиши устидан жамоатчилик назоратини амалга ошириш ниҳоятда муҳимлиги алоҳида қайд этиб ўтилди.