Likvidlilik riski darajasini kamayatirish bo'yicha qaror qabul qilindi
15.09.2020     “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat banki Likvidlikni boshqarish qoʼmitasi majlisining 11 sentyabrdagi 35-sonli Qaroriga asosan Bankda likvidlilik riski darajasini minimallashtirish, likvidlilikni saqlash va Markaziy bank tomonidan oʼrnatilgan prudentsial talablarni bajarish maqsadida 2020 yil sentyabr-dekabr oylarida bankda:      - mijozlar tomonidan kreditlarning qaytarilishi hisobiga boʼshagan resurslar hisobidan mijozlarning muddatli depozitlari va ularning hisobvaraqlaridagi mablagʼlar doirasida mijozlarning talablari boʼyicha majburiyatlarni bajarish;  - tijorat kreditlarini (Markazlashtirilgan resurslar hisobidan moliyalashtiriladigan davlat dasturlari doirasida amalga oshiriladigan kredit amaliyotlari hamda bank mijozlari hisoblangan tadbirkorlik subʼektlarining aylanma mablagʼlarga boʼlgan ehtiyojini qondirishga yoʼnaltirilgan qisqa muddatli kreditlar bundan mustasno) faqatgina qoʼshimcha jalb qilingan resurslar hisobidan (ajratiladigan kredit muddati jalb qilingan mablagʼlar muddatiga mutanosib ravishda) ajratish tizimi yoʼlga qoʼyildi.         Ushbu qaror talablariga qatʼiy rioya etilishini taʼminlash va Qarorning ijrosi boʼyicha kunlik monitoring oʼrnatish belgilandi.