CLICK электрон пуллар тизими фаолиятини ташкил этиш бўйича ҳамда “Агробанк” акциядорлик тижорат банки томонидан мазкур электрон пуллар тизимининг эмитенти сифатида электрон пулларни чиқариш фаолияти бўйича тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилди.
26.08.2020
Тўлов ташкилоти лицензиясига эга бўлган “CLICK” МЧЖ томонидан “CLICK” электрон пуллар тизими фаолиятини ташкил этиш бўйича ҳамда “Агробанк” акциядорлик тижорат банки томонидан мазкур электрон пуллар тизимининг эмитенти сифатида электрон пулларни чиқариш фаолияти бўйича тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилди.
Унга кўра, “Ўзбекистон Республикаси ҳудудида электрон пулларни чиқарилиши ва муомалада бўлиши қоидалари”га (рўйхат рақами 3231, 29.04.2020 й.) асосан, жорий йилнинг 21 август куни “CLICK” электрон пуллар тизими Марказий банкнинг Электрон пуллар тизими реестрига киритилди ва электрон пуллар чиқарилишига рухсат берилди.