Молиявий саводхонлик бўйича Олимпиаданинг Республика босқичи ўтказилмоқда
Молиявий саводхонлик бўйича Олимпиаданинг Республика босқичи ўтказилмоқда Молиявий саводхонлик бўйича Олимпиаданинг Республика босқичи иштирокчилари диққатига! Молиявий саводхонлик бўйича Олимпиаданинг Республика босқичи жорий йил 22 май куни соат 10:00 да Марказий банк ва унинг ҳудудий Бош бошқармаларида Zoom платформаси орқали бўлиб ўтади. Олимпиаданинг Республика босқичи иштирокчилари қуйидаги йўналишлар бўйича 5 та вазифа бажаришлари талаб этилади: молиявий саводхонлик моҳияти; харидлар бўйича рационал қарор қабул қилиш; молиявий мақсадлар; кредит олишда масъулиятли ёндашув; макроиқтисодиёт. Олимпиаданинг Республика босқичини ўтказиш тартиби билан қуйида танишишингиз мумкин. Эслатиб ўтамиз, Республика босқичи ғолиблари ўқиш бўйича тўловларни амалга ошириш учун қуйидаги пул мукофотлари билан тақдирланади: 1 ўрин – 7,0 млн. сўм; 2 ўрин – 5,0 млн. сўм; 3 ўрин – 3,5 млн. сўм. Барчага омад тилаб қоламиз! Молиявий саводхонлигингизни Finlit.uz билан биргаликда оширинг @finlituzb #олимпиадаfinlit