Barqarorlik nafaqat moliyaviy ko‘rsatkichlar, balki atrof-muhit, jamiyat va korporativ boshqaruvga mas’uliyatli munosabat bilan ham belgilanadi. Octobank ESG tamoyillariga sodiq — ilg‘or texnologiyalar va ijtimoiy ahamiyatga ega tashabbuslarni joriy etmoqda.
— Biz Octobankda muvaffaqiyatli biznes nafaqat daromadli, balki mas’uliyatli bo‘lishi kerakligiga ishonamiz, — ta’kidladi Octobank Ijro apparati rahbari va ESG loyihalari koordinatori Komiljon Saidov.
— Potensial xavf-xatarlarni aniqlash va barqaror rivojlanish imkoniyatlarini belgilash maqsadida, biz boshqaruv tizimimizni muntazam takomillashtirib boramiz, biznes jarayonlarimizni optimallashtiradigan va atrof-muhitga ta’sirni kamaytiradigan innovatsion texnologiyalarni joriy etishga intilamiz. Raqamlashtirish, virtual kartalarga o‘tish va ekologik loyihalarni rivojlantirish kabi tashabbuslarimiz –bu yanada samaraliroq biznes sari tashlangan qadamlar bo‘lib, mijozlarimiz, xodimlarimiz va umuman jamiyatimiz uchun barqaror kelajak yaratishga qo‘shgan hissamizdir.
Insonlar — Octobankning asosiy boyligi. Shu bois, biz har bir xodim o‘zini jamoaning bir qismi deb his qiladigan, kasbiy jihatdan o‘sish imkoniyatiga ega bo‘ladigan va munosib rag‘bat oladigan muhitni yaratmoqdamiz.
Octobank xodimlarga quyidagilarni ta’minlaydi:
Gender tengligi tamoyillari korporativ kodeksda mustahkamlangan va kadrlar siyosatida amalga oshirilmoqda. Shunindek,bank O‘zbekiston, Qozog‘iston, Tojikiston, Germaniya va boshqa mamlakatlardan kelgan mutaxassislardan tashkil topgan ko‘p millatli jamoasi bilan faxrlanadi.
Bundan tashqari, Octobank O‘zbekiston ish beruvchilar uyushmasi va dunyoning yetakchi moliyaviy tashkilotlarini birlashtirgan Qorus xalqaro hamjamiyatining a’zosi hisoblanadi. Bu korporativ ijtimoiy mas’uliyat va barqaror rivojlanish sohasidagi eng yaxshi amaliyotlarni o‘zaro almashishga ko‘maklashadi.
Octobank tabiatni muhofaza qilishga qaratilgan tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashga, barqaror va ekologik toza loyihalarga sarmoya kiritishga tayyor. Bank bunday sifatli sarmoyalar nafaqat atrof-muhit holatini yaxshilashga hissa qo‘shishini, balki uzoq muddatli iqtisodiy qiymat ham yaratishini chuqur anglab yetgan.