QAYTA MOLIYALASH STAVKASI 9 FOIZ DARAJASIDA QOLDIRILDI
26.10.2016     Ơzbekiston Respublikasi Markaziy banki Boshqaruvi qayta moliyalash stavkasini yillik  9 foiz darajasida ơzgartirmasdan qoldirish tơğrisida qaror qabul qildi.     Qayta moliyalash stavkasining ushbu darajada qoldirilishi inflatsiyaning joriy yil uchun ơrnatilgan maqsadli kơrsatkichlari doirasida bơlishini ta'minlash va ayni paytda  yuqori iqtisodiy ơsish sur'atlari uchun qulay moliyaviy sharoitlar  yaratishga qaratilgan samarali pul-kredit siyosatini davom ettirishga xizmat qiladi.                                                                                                                                                                 cbu.uz
MKBank “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat banki Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2006-yil 5-maydagi “Mikrokreditbank” aksiyadorlik-tijorat bankini tashkil etish toʼgʼrisida”gi PF-3750-sonli Farmoni asosida tashkil etildi.Bank xalqaro moliyaviy institutlar hamda chet el tijorat banklari bilan hamkorlik aloqalarini oʼrnatgan.