"Agrobank": O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘ydi
Joriy yilning 12 noyabr kuni  “Agrobank” ATB va O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi (O‘zIQMK) bilan o‘zaro hamkorlikda Bosh kelishuv shartnomasini imzoladi.
Mazkur kelishuvga ko‘ra yurtdoshlarimiz birlamchi va ikkilamchi bozordagi uy-joylarni 20 yilgacha muddatga yillik 18 foiz stavkasi asosida ipoteka krediti rasmiylashtirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Agrobank Agrobank mamlakatimizning barcha hududlarida o’zining muassasalariga ega bo’lib, Qoraqalpog’iston Respublikasi va 12 ta vilojat boshqarmasi, 170 ta tuman (shahar) filiali, 145 ta bank xizmatlari markazi, 371 ta bank kassalari , 289 ta xalqaro pul o'tkazmalari shoxobchalari, 215 ta valyuta ayiraboshlash shaxobchalari orqali 258 mingdan ortiq yuridik shaxslarga hamda 2,4 milliondan ortiq jismoniy shaxslarga sifatli zamonaviy bank xizmatlarini ko’rsatib kelmoqda.