"Asaka" banki matbuot xizmati xabar beradi.
24.12.2019
Bugun human.uz saytida “Navoiyda elektron tarzda pul o‘g‘irlagan bank xodimi qo‘lga olindi”, 23 dekabr kuni esa tergov.uz saytida e'lon qilingan “Elektron tarzda pul o‘g‘irlagan uddaburon ushlandi. Endi u qonun oldida javob beradi” nomli maqolalarga raddiya.
“Asaka” ATB Zarafshon filialiga Buxoro viloyati G‘ijduvon tumanida 1986 yil 02 sentyabrda tug‘ilgan fuqaro Mahmudov Ramzjon Atoevich ishga kirish maqsadida 2019 yilning oktyabr oylarida bir necha marotaba kelib ketib yurib, og‘zaki ravishda murojaat qilgan.
Fuqaro R.A.Mahmudovga nisbatan hozirda Navoiy viloyati Zarafshon shahar IIB tomonidan jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. Bugungi kunda tergov surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Fuqaro R.A.Mahmudov hech qachon “Asaka” bank tizimida ishlamagan va hattoki ish o’rganuvchi sifatida rasmiylashtirilmagan.
Uning amalga oshirgan firibgarligiga “Asaka” banki va xodimlarining hech qanday aloqasi yo‘q.