"BankExpo-2014" ko'rgazmasi tayyorgarlik
Toshkentda bo'lib o'tgan matbuot anjumani Ozbekiston Respublikasi Markaziy                banki tomonidan tashkillashtirilgan bolib, 9-10 aprel kunlari «Korgazma savdo markazi»      korgazma majmuasida otkazilishi moljallangan, bank texnologiyalari, asbob-uskunalari va xizmatlari VII "BankExpo-2014" har yilgi milliy ko'rgazmasiga bag'ishlangan.
Mazkur yirik anjumanni tashkil etishdan asosiy maqsad tadbirkorlik sub'ektlari va          aholiga bank-moliya tizimining so'nggi yutuqlari hamda istiqboldagi rivojlanish yo'nalishlarini      keng yetkazish, yangi texnologiya va xizmatlar bilan yaqindan tanishtirishdan iboratdir.
Korgazmada Respublikamizda faoliyat yuritayotgan barcha tijorat banklari, sugurta,       lizing, investitsiya kompaniyalari, moliya muassasalari hamda video kuzatuv tizimi va            xavfsizlik ta'minoti bilan shugullanuvchi tashkilotlar uchun IT-xizmatlarini ishlab                  chiquvchi mutaxassislar qatnashadilar.