Toshkentda bo'lib o'tgan matbuot anjumani Oz’bekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan tashkillashtirilgan bo’lib, 9-10 aprel kunlari «Ko’rgazma savdo markazi» ko’rgazma majmuasida o’tkazilishi mo’ljallangan, bank texnologiyalari, asbob-uskunalari va xizmatlari VII "BankExpo-2014" har yilgi milliy ko'rgazmasiga bag'ishlangan.
Mazkur yirik anjumanni tashkil etishdan asosiy maqsad tadbirkorlik sub'ektlari va aholiga bank-moliya tizimining so'nggi yutuqlari hamda istiqboldagi rivojlanish yo'nalishlarini keng yetkazish, yangi texnologiya va xizmatlar bilan yaqindan tanishtirishdan iboratdir.
Ko’rgazmada Respublikamizda faoliyat yuritayotgan barcha tijorat banklari, sug’urta, lizing, investitsiya kompaniyalari, moliya muassasalari hamda video kuzatuv tizimi va xavfsizlik ta'minoti bilan shug’ullanuvchi tashkilotlar uchun IT-xizmatlarini ishlab chiquvchi mutaxassislar qatnashadilar.