ATB “Qishloqqurilishbank” tizimida omonatchilarning manfaatlarini himoya qilish va ularning bo‘sh pul mablag‘laridan muntazam daromad olishlarini ta’minlash maqsadida, mijozning omonat mablag‘larining asosiy qismini va oylik foizlarini olish, muddati kelgan omonatlarni qayta rasmiylashtirish ayrim sabablarga ko‘ra o‘z vaqtida amalga oshirilmaganida, ya’ni omonatchi:
- sayohatga chiqqanida;
- yodidan ko‘tarilganda;
- xizmat safariga ketganda;
- betob bo‘lganida omonatchilarga o‘z xohishlariga asosan, telefon orqali yoki “SMS-xabarnoma” xizmati orqali xabardor qilish dasturi joriy qilingan. Bunda omonatchilarga omonat mablag‘larining asosiy qismini, oylik foizlarni olish muddati kelganligi, omonatning asosiy muddati kelganda esa uni qayta rasmiylashtirish muddati kelganligi to‘g‘risida xabaryuboriladi.
Muhimjihati shundaki, omonatchi o‘z vaqtida omonati to‘g‘risida ma’lumotga ega bo‘ladi hamda tezkor omonatini boshqarish imkoni tug‘iladi.
“Qishloqqurilishbank” uchun nafaqat bankning foyda ko‘rishi, balki mijozlarning ham daromad olishi muhimdir!
Qo‘shimcha ma’lumot uchun:
(+99871) 150-39-93, 150-72-58, www.qqb.uz
Sayohatda yursangiz ham ....omonatingiz haqida SMS-xabar olib turasiz!