Пойтахтнинг машҳур THE MAG журналининг сентябрь сонида Ўзбекистондаги тижорат банкларининг рейтинги эълон қилинди, унга кўра InfinBANK нашриёт томонидан 4,98 фоиз билан энг юқори баҳо олди.
Журнал муҳаррирлари истеъмолчи учун банкни танлашда муҳим бўлган 5 муҳим тоифани белгиладилар: филиаллар ва мини-банкларнинг умумий сони, чунки банк боришга осон ва мантиқан қулай бўлиши керак; кредит маҳсулотларининг мавжудлиги - муҳаррирларнинг сўзларига кўра, биринчи навбатда истеъмолчилар учун мавжуд бўлган кредит маҳсулотлар сонига эътибор қаратилди ва шундан кейингина фоизлар ставкаси баҳоланди; банкни баҳолашда мавжуд омонатлар бўйича фоизлар муҳим рол ўйнади. Эслатиб ўтамиз, InfinBANK да юқори фоиз ставкасига эга омонатларни нафақат банкка жисмонан ташриф буюрганда, балки мобил иловада онлайн ҳам очиш мумкин. Баҳолаш учун белгиланган яна иккита бандда банкда мобил илованинг мавжудлиги ва мавжуд тўлов тизимларининг сони ҳисобга олинди.
Қуйида рейтинг билан батафсилроқ танишиш мумкин.