“Трастбанк”нинг кредит рейтинги “Ahbor-Reyting” томонидан тасдиқланди
“Ahbor-Reyting” рейтинг агентлиги ”Трастбанк” хусусий акциядорлик банки кредит рейтинг мониторинги натижаларига кўра, “Барқарор” прогнози билан миллий шкала бўйича “uzА+” даражада тасдиқлади. "UzA+" рейтинги банкнинг кредитга лаёқатлилик даражаси жуда ЮҚОРИ даражада эканлигини англатади, бу ўз навбатида банк фаолиятининг кредит таваккалчилигининг жуда паст даражасини акс эттиради. "UzA +" рейтингига эга бўлган банк - кредиторлар, омонатчилар ва инвесторлар олдидаги ўзининг молиявий мажбуриятларини ўз вақтида ва тўлиқ бажариш учун жуда юқори салоҳият билан ёндошади. “Трастбанк” хусусий акциядорлик банкига берилган мазкур рейтинг баҳоси банкнинг тижорат тармоғи жадал ривожланиб, мавқеи ўсиб бораётганини, эътиборлилик даражаси ва имиджи юқори эканлигини, хатарларни бошқариш даражаси, ликвидлилик позицияси пухта эканлигини ва капиталлашув ҳолати мақбул эканлигини, шунингдек молиявий кўрсаткичларни барқарор равишда ўсиб бораётганлигини акс эттиради.