Якка тартибдаги тадбиркорлар ва фермер хўжаликларининг банкдаги ҳисобварақларидан чет эл валютасини нақд кўринишда ечиб олиш имконияти тўғрисида
20.08.2020
20.09.2017 Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 2 сентябрдаги «Валюта сиёсатини либераллаштириш бўйича биринчи навбатдаги чора-тадбирлар тўғрисида»ги ПФ-5177-сонли Фармонини ижро этиш учун Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг қарорига мувофиқ Тижорат банклари томонидан хорижий валютадаги ҳисобварақларни юритиш Тартибига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди (1998 йил 22 октябрь 511-сон). Юқорида қайд этилган ўзгартиришлар ва қўшимчаларга кўра, чет эл валютасида даромад олувчи юридик шахс ташкил этмасдан фаолият кўрсатувчи якка тартибдаги тадбиркорлар ва фермер хўжаликларига ўз маблағларини эркин тасарруф қилишларини кафолатлаш мақсадида, уларнинг банк ҳисобварағидан чет эл валютасини нақд кўринишида олиш ҳуқуқи берилди. Facebook Twitter Вконтакте Одноклассники